Hilda Ngaja Talk-Tumiafu

kutana na mwanadada ambaye anakuletea video kila week, videos ambazo lengo kuu ni kuwajenga vijana wa kileo kutokana na mazingira ambayo yanawazunguka

hapa anajaribu kutuelezea kiundani namna ya kutumia fursa tulizonazo kama hatutokuwa nazo tena.

tazama video hapa.

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s